Д. Москаль : В Україні можуть заборонити скидати сміття на полігони
В Україні можуть заборонити захоронення не перероблених відходів з 1 січня 2016 року. Відповідний законопроект прийнятий Верховною Радою України у першому читанні. Про це повідомив голова Партії Зелених України, голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.
«В Україні необхідно якомога швидше запровадити систему роздільного збирання та переробки побутових відходів, щоби не перетворити усю країну на величезний смітник та не отруювати довкілля і самих себе. Проте для сортування і переробки відходів потрібно створити відповідну інфраструктуру. Адже без будівництва сміттєпереробних заводів заборона на захоронення не перероблених відходів буде лише фікцією», - зауважив Д. Москаль.
Політик наголосив, що частка цінних компонентів вторинної сировини у побутових відходах складає понад 50%. Д. Москаль підкреслив, що переробка 1 тонни макулатури дає змогу зберегти 17 дерев, а під час переробки паперу витрачається майже вдвічі менше енергії, ніж для його виготовлення. А зі старих автомобільних шин можна виготовляти не лише нові автопокришки, але й покриття для дитячих і спортивних майданчиків, тенісних кортів, залізничні шпали, матеріали для покрівель будинків і навіть підошви для взуття.
«Якщо цей закон буде прийнятий в цілому, то до початку 2016 року в Україні необхідно створити всю необхідну інфраструктуру для роздільного збирання і переробки твердих побутових відходів, зокрема, збудувати сміттєсортувальні та сміттєпереробні заводи, встановити контейнери для роздільного збирання сміття у всіх дворах населених пунктів. Щоби людям не доводилося обходити увесь житловий масив у пошуках контейнерів для пластику», - підкреслив голова Партії Зелених України.
За словами політика, також до прийняття вказаного законопроекту в Україні необхідно створити пункти прийому відпрацьованих батарейок та застарілої і зіпсованої побутової й комп’ютерної техніки.
«Будь-яку електротехніку не можна викидати на звичайний смітник, адже це небезпечно для довкілля. Наприклад, комп’ютер містить не лише цінні метали, такі як мідь, срібло, золото, а й шкідливі – свинець, цинк, ртуть. Тому всю застарілу та зіпсовану техніку потрібно утилізовувати», - зазначив Д. Москаль.
На думку Д. Москаля, пункти прийому застарілої та зіпсованої побутової техніки варто обладнати поруч із магазинами електроніки.